Що спільного між Бременськими музикантами та вином?

Цікаве питання, чи не так? Ми знайшли відповідь — це Бременська Ратуша. Саме поряд із нею знаходиться пам’ятник казвоким ослу, собаці, коту та півню. І в тут же, у підвалах, розташований так званий «Бременські винним погребом», або «винарня у Ратуші» (Bremer Ratskeller).

Сьогодні це один з найпопулярніших ресторанів Бремена, розташований в підвалі бременської Ратуші, де знаходиться чи не найстаріший винний погріб Німеччини з надзвичаною історією.

Історія

Будівля міської Ратуші Бремена було побудовано в 1405-1410 роках. І з тих пір, в підвалах Ратуші, в дерев’яних бочках, зберігаються добірні німецькі вина.
З 1330 року Міська рада Бремена ввела монополію на торгівлю білим вином, яка тривала аж до 1815 року. 1342 роком датується перша згадка про винний погріб, куди виробники вина звозили свої вина, виготовлені з винограду, що росте в долинах Рейну. Потім, в винний льох стали звозити і вина з винограду, вирощеного в долинах Мозеля. Поділ вин за місцем розташування і року склалося тільки до XVII століття.


Коли в Бремені була побудована Міська Ратуша, за рішенням міської ради, винний льох був переміщений в її підвали.
В 1550 підвальне приміщення Ратуші було розширено і розділене на «Пивниця Апостолів», або (Apostelkeller) і «Пивниця Сенаторів». У 1599 році в східній частині залу була облаштована ще «Пивниця Троянди», де зберігалися найстаріші і найцінніші вина з колекції.

І сьогодні, крім великого залу, в ресторані є затишні кімнати, де можна усамітнитися невеликою компанією. У 1620 році, до вже існуючих, були додані «Пивниця Бахуса» і «Пивниця Гауфа».


У винний льох під Ратушею звозилися і вина, куплені на ярмарках у Франкфурті і Майнці. На додаток до звичайних молодих вин, купувалися і старі вина, звані Firneweine. Вони зберігалися в спеціальних підвалах, в «Апостелкеллере» і «винарні Троянди».


У 1820 році в підвалі ще зберігалися вина урожаїв 1615 і 1624-го років.
До сих пір в «винарні Троянди» зберігається вино, виготовлене в 1653 році виноробами Рюдесхайм-на-Рейні.


За часів наполеонівських воєн, в 1805 році винний підвал був розграбований солдатами французької армії. Під кінець Другої Світової війни те ж саме зробили і американські солдати, які брали приміщення «Ратскеллера» як місце відпочинку офіцерів.


Зараз ресторан належить фірмі «Ratskeller GmbH». У «Ратскеллере» зібрана найбільша в світі колекція добірних німецьких вин — близько 650-ти сортів.
За час свого існування винний льох кілька разів був затоплений через паводки, котрі обрушувались на місто — в 1881, 1912, 1930 і 1971 роках. Масштабні роботи по відновленню льоху проводилися в 1986-1987 р.р.


У липні 2004 року, разом зі статуєю Бременського Роланда, будинок Міської ратуші було внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За час свого існування бременська Ратуша збереглася у своєму первісному вигляді, уцелівши навіть в роки Другої Світової війни, коли близько 60 відсотків міських будівель було знищено в ході авіаударів.


Ось уже кілька століть «Ратскеллер» є одним з найпопулярніших місць в Бремені. Свого часу, частим гостем тут був кайзер Вільгельм II, який з 1890 по 1914 роки заходив до підвалу на «сніданок імператора».
Протягом вже декількох століть винний льох радує своїх відвідувачів відмінною кухнею і смачними винами — на додаток до страв традиційної німецької кухні, тут подадуть кращі вина, вироблені в Німеччині.


У магазині можна придбати старі вина, вироблені з винограду, вирощеного німецькими виноробами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *